вторник, 17 декабря 2019 г.

Зимові канікули є періодом підвищеної дорожньої небезпеки. Переконайтеся, що ваші діти знають основні правила і дорожні знаки.
ЯК ПЕРЕХОДИТИ ДОРОГУ
Навіть якщо вулиця, яку треба перейти, вузька і порожня,  привчайте дитину дотримуватись правил. Передусім – власним прикладом.
Переходимо дорогу:
  • виключно на зелене світло світлофору або переходом: пішохідним, підземним чи надземним; усі інші варіанти є дуже небезпечними;
  • швидким і впевненим кроком, але ні в якому разі не бігти!
  • перед тим, як іти – подивитися наліво і направо (навіть, якщо переходите на зелене світло);
  • не розмовляючи: розмову продовжуємо, коли перейшли дорогу;
  • якщо є велосипед чи самокат, з якими діти часто не розстаються навіть узимку, переїжджати дорогу категорично не можна; треба встати і котити транспортний засіб поруч.


Обережність на дорогах-Шкільне життя
ЯКІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ МАЮТЬ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗНАТИ ДІТИ
Переконайтеся, що ваша дитина знає знаки, які позначають різні види переходів, доріжок для велосипедів і пішоходів, попереджували і обмежувальні знаки.
Варто також навчити дитину розрізняти базові рухи регулювальника.


Дорожні знаки-Шкільне життя
«Правила свідомого пішохода» допоможуть зберегти життя і здоров’я дітлахів та їхніх батьків. Також ознайомте маленьких пішоходів із основними правилами поведінки на дорозі та значеннями сигналів світлофора.


Свідомий пішохід-Шкільне життя

воскресенье, 24 марта 2019 г.

Весняні канікули

триватимуть

з 25.03.2019 р. до 31.03.2019 р.  

До школи 01.04.2019 р













ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ, ДІТИ!

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ
1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.
2. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг.
3. Дотримуйтесь правил посадки в тролейбус, автобус.
4. На зупинці не стійте близько біля дороги.
5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.
6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин
7. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.
8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.
9. Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках.

пятница, 15 февраля 2019 г.


Результат пошуку зображень за запитом "стрітення 2019"
        Стрітення Господнє - дуже важливе релігійне свято, яке щороку відзначається 15 лютого. Цей день присвячений принесенню немовляти Ісуса в Єрусалимський храм.

среда, 23 января 2019 г.

Увага! Важливо! 

Результат пошуку зображень за запитом "тб на зимовій дорозі для дітей картинки"

Погодні умови погіршились і ми хочемо нагадати правила тб під час заметілі та снігопадів.
Снігопади, замети, слизька дорога, обмежена видимість, короткий світловий день - ось далеко не повний перелік особливостей зимової вулиці.
Якщо йде сніг, він заліплює очі пішоходам, заважає огляду дороги, різко погіршує видимість. Водіям теж стає гірше видно дорогу, видимість скорочується.
Отже, потрібно бути вкрай уважним, спочатку обов'язково зупинитися і, лише переконавшись у тому, що поблизу немає транспорту, переходити проїжджу частину. Насамперед зверніть увагу на обмежену видимість і слизьку дорогу. Потрібно бути бути обережними та уважними.
Кучугури звужують проїжджу частину дороги.

воскресенье, 13 января 2019 г.

Щедрування
Результат пошуку зображень за запитом "щедрівка в україні"

       Щедрування - давній новорічний звичай, під час якого групи щедрувальників  піснями славили господарів, бажали їм здоров'я і достатку, за що отримували винагороду. Супроводжувалось воно магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками.
      Щедрівки, на відміну від колядок, мають свою особливість, традиційний приспів: «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір».
       Історично щедрування незначною мірою відчуло на собі вплив християнської церкви. На кінець XIX ст. обряд переважно став явищем народної художньої творчості. Таким він зберігся й до сьогодні. Щедрівка увібрала в себе національний колорит та менталітет українського народу.



понедельник, 7 января 2019 г.


  колядування 
    
                    
          Колядки та щедрівки - це українські обрядові пісні, які виконують під час новорічних та різдвяних свят. А ось чим вони різняться знають далеко не всі. Різниця є: традиційно колядки виконують на Різдво (7 січня), а щедрують - напередодні старого Нового року (13 січня). У колядках, насамперед, прославляють народження Христа, а виконуючи щедрівки люди бажають добробуту родині, багатого урожаю та інших благ.Так само як і календарно-обрядові пісні, щедрівки та колядки мають язичницький характер. А зміст їхніх текстів обов’язково має магічне значення.
        Звичай колядування пов’язують із днем зимового сонцестояння, який ще називають святом Коляди. У давнину його святкували 25 грудня. Наші предки вважали, що саме в цей день Сонце з’їдає змій Коротун, а всесильна богиня Коляда в Дніпровських водах народжувала нове Сонце - маленького Божича. Люди намагалися захистити новонародженого та проганяли Коротуна. Потім - ходили від хати до хати, щоб сповістити людей про народження нового Сонця. Із появою християнської релігії, обряд колядування був приурочений до Різдва Христового та лише тоді набув біблійного змісту.
         
Результат пошуку зображень за запитом "з різдвом христовим картинки"